Mesafeli satış sözleşmesi


 

TARAFLAR

SATICI’ NIN

Unvanı / Adı, Soyadı : MOFT ÇANTA İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

İletişim Bilgileri : Meriç Mah.  5745/7 Sk. No: 19 İç Kapı No: Z1 Bornova/ İZMİR

  info@moftbag.com (EGE VD/ 6222474726)

ALICI’ NIN

Unvanı / Adı, Soyadı :

İletişim Bilgileri :

 

SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusunu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.moftbag.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin düzenlenmesi oluşturmaktadır.

TANIMLAR

“SATICI” : Yukarıda ismi ve açık adresi yazılı MOFT Çanta İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi

“ALICI” : Yukarıda ismi ve açık adresi yazılı ……………….’i

“TARAFLAR” : İşbu Sözleşmeye imza atan tarafları,

“SÖZLEŞME” : İşbu satış sözleşmesini, ifade eder.

SÖZLEŞMENİN SÜRESİ

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır.

İşbu mücbir sebep hali 15 gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

SÖZLEŞMENİN KONUSU ÜRÜN VE HİZMETLER

SATICI’NIN internet sitesinde satışa sunmuş olduğu mal ya da hizmetlerin temel özellikleri ile diğer bilgileri www.moftbag.com adresinde yer almaktadır. ALICI, internet sitesinde yer almayan bir bilgiye dayanarak SATICI’dan ifa talebinde bulunamaz.

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar, indirimler ve kampanyalar SATICI tarafından yapılacak güncelleme veya değişime kadar geçerlidir. SATICI tarafından belirli süre içerisinde tanımlanan kampanya ve indirimler belirtilen süre sonunda sona erer. SATICI, ürünler ve hizmetler için indirim yapma ve yapmış olduğu indirimi geri alma hakkını tek taraflı olarak saklı tutar.

Elektronik ortamda alınan Ürün/Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Satış Bedeli, Ödeme Şekli, Teslim Alacak Kişi, Teslimat Adresi, Fatura Bilgileri, Kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir.

 

Alınan Ürün/Ürünler :………………………………………..; …….. adet

:………………………………………..; …….. adet

Toplam Satış Bedeli :………………………………………………….. TL (Kargo Ücreti Dahil)

Ödeme Şekli : Kredi Kartı

Teslim Edilecek Kişi :

Telefon numarası :

Teslimat Adresi :

Fatura Edilecek Kişi/Kurum :

Fatura Adresi :

Vergi No / TC No :

 

SİPARİŞ OLUŞTURMA

18 yaşından küçük kişiler www.moftbag.com ’dan alışveriş yapamaz.

ALICI, www.moftbag.com ‘dan alışveriş yapabilmek için siteye üye olmak zorundadır. Üye olmak için “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak gerekli bilgileri girdikten sonra üyeliğinizi aktive edip alışverişe başlayabilirsiniz.

Sepetinize eklediğiniz ve satın almak için ödeme adımına geçtiğiniz ürünlerinizin sipariş durumunu üyelik sayfanızda yer alan “Siparişlerim” sekmesinden takip edebilirsiniz.

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dâhil TL tutarı (Eğer var ise taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) tarafınızca onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. “Siparişlerim” sayfasında siparişiniz için sırasıyla Ödeme Bekliyor – Ödeme Alındı – Hazırlanıyor – Kargolandı – Tamamlandı adımları takip edilecektir. Ödeme Alındı statüsüne gelmeyen ve ödemesi banka tarafından karşılanmayan siparişlerin sevkiyatı yapılmaz.   

Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı sorunlarından kaynaklanan problemler ALICI ‘ya telefon veya e-mail yoluyla mutlaka bildirilir. Gerekli hallerde ALICI ‘dan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.

Ender bir durumda olsa, eğer ürün stok problemi ile karşılaşılırsa müşteri hemen bilgilendirilir, müşterilerinin arzusu doğrultusunda yeni bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

 

 

 

TESLİMAT ŞEKLİ VE PROSEDÜRÜ

SATICI’NIN stok ve/veya üretim durumunun uygun olması halinde; siparişi verilen ve ödemesi tamamlanan ürünler, anlaşmalı kargo şirketi aracılığıyla taahhüt edilen sürede ayıpsız ve hasarsız olarak ALICI’ ya teslim edilir.

Teslimat süresi, en geç 3 iş günüdür.

www.moftbag.com ’dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ile alışveriş yapılabilir. Ödemesi banka tarafından onaylanmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı andır. Satın alınan ürünün teslimat süreci bankadan gerekli onayın gelmesi ile ödemenin tamamlandığı anda başlayacaktır.

Ödemeli gönderi, kapıda ödeme, posta çeki ile EFT/Havale gibi ödeme yöntemleri kabul edilmez.

TAŞIMA VE TESLİMAT ÜCRETİ SATICI TARAFINDAN ÖDENECEKTİR.

İnternet sitesi üzerinden satışı gerçekleşen ve teslimat aşamasına geçilen ürünlerde taşıma şirketinden veya ALICI’NIN kendisinden kaynaklanan nedenlerle teslimatın gecikmesi veya hiç yapılamamasından SATICI’NIN sorumluluğu bulunmamaktadır. Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden SATICI sorumlu tutulamaz.

Belirtilen günler dâhilinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri için internet sitesinde mevcut olan telefon numarasına ya da e-mail  adresine ulaşılması halinde, www.moftbag.com yetkilileri konu ile hemen ilgilenip, gerekli çözümü sağlayacaktır. Teslimat problemleri yaşanmaması için SEVKIYAT BİLGİLERİNİ TAM VE EKSİKSİZ DOLDURMANIZ, TESLİMAT YAPILACAK ADRESTE BULUNMANIZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

 

İADE VE DEĞİŞİM PROSEDÜRÜ

Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı müşteride vardır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın alıcıda kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda www.moftbag.com  yetkililerine bildirilmelidir.

ALICI’NIN, www.moftbag.com ’dan satın almış olduğu ürünün genel iade süresi teslim tarihinden itibaren 14 gündür. Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vs. şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. Bu durumda, iade kapsamına alınmayan ürünün ALICI’ya geri gönderilmesinden kaynaklı taşıma ücreti ALICI’YA aittir.

Faturasız ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Bu görüşmeden sonra fatura ile birlikte adresinize teslimatı yapan Kargo şirketi ile ürünü şirketimize ulaştırmanız gerekmektedir. Tarafımıza ulaşan ürün yukarıdaki koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, ödemesi kredi kartınıza/hesabınıza yapılır. İade edilen ürünün SATICI ‘ya ulaşmasından itibaren 2 iş günü içinde ödemenin iade edilmesine ilişkin işlemlere başlanır. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

Ürün değişimi için, ALICI’nın müşteri hizmetleri ile iletişime geçip değişim talebini iletmesi gerekmektedir. SATICI tarafından değişimin uygun görülmesi ve iade prosedürü için yazılı şartlar sağlandığı takdirde eğer ürün stokta mevcutsa değişim işleminiz gerçekleştirilecektir. İstediğiniz ürünün stoklarımızda olmadığı görülürse, www.moftbag.com yetkilileri ALICI ile iletişime geçecektir.

www.moftbag.com ’dan satın alınan ürünlerin iade edilmesi veya değişim yapılmasından sonra satın alma dönemindeki kampanya veya indirimin son bulması ya da SATICI’NIN ürünle ilgili fiyat değişikliği yapması halinde ALICI hak talebinde bulunamaz.

Anlaşmalı Kargo şirketleri dışındaki kargo firmaları ile gönderilen değişim ve iadelerin kargo ücreti ALICI’YA aittir.

 

CAYMA HAKKI

Alıcı’nın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin Satıcı’ya ulaşması tarihinden itibaren Satıcı’nın malı geri alacağını Satıcı taahhüt eder. Cayma hakkı bildirimi ve sözleşmeye ilişkin sair bildirimler satıcıya ait ve yukarıda belirtilen satıcı iletişim bilgileri kanalı ile gönderilebilecektir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içerisinde Satıcı’ya mevzuat hükümlerine uygun olarak bildirimde bulunulması şarttır. 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları varsa ürünle birlikte hediye edilen diğer ürünleri eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılmasını ve bilginin ulaşımını takip eden 14 iş günü içerisinde ürün bedeli Alıcı’ya ödediği şekilde iade edilir. Ürün Satıcı’ya iade edilirken, ürün teslimi sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. İade kargo bedeli Satıcı’ya aittir.

Cayma hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz:

a) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, Tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmeleri

b) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmeler

c) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmeler

d) Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler

e) Gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler

f) Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmeler

g) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.   

 

TARAFLARIN EDİM VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ VE TEMEL HÜKÜMLER

ALICI, www.moftbag.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

ALICI, yukarıda belirtilen ürün sipariş ve ödeme koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.moftbag.com ‘da yer alan bilgi ve ilanları okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde taşıma giderleri ALICI'ya aittir.

Bankalar ile tahsil kuruluşlarından kaynaklanacak hata ve gecikmelerden SATICI sorumlu olmayacak; ALICI böyle bir durumda yeniden bedel ödeme yükümlülüğünü ifa edebilecektir.

ALICI, ürün sevkiyat ve teslimat koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.moftbag.com ‘da yer alan Teslimat ve İade Koşulları bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.moftbag.com sorumlu değildir.

SATICI tek taraflı olarak ve herhangi bir gerekçe göstermeksizin internet sitesinde değişiklik yapma ve stok belirleme hakkını haizdir. ALICI değişiklik yapılmadan önce sepetine eklediği veya satın alma girişiminde bulunduğu ürünlere ilişkin hak talep edemez.

SATICI, ALICI’nın satın almış olduğu ürün/ürünleri internet sitesinde yer aldığı şekilde eksiksiz ve ayıpsız bir şekilde, stok durumu müsait olmak şartıyla temin etmekle yükümlüdür. ALICI, ilgili ürünleri teslim aldığı anda incelemekle ve en geç 14 gün içinde ayıp ihbarında bulunmakla yükümlüdür. Aksi bir durumda ALICI, ayıba ilişkin talep ve başvuru hakkını kaybeder.

SATICI’NIN ürünü/ürünleri gönderme yükümlülüğü ALICI’nın adresini belirtilerek taşıma şirketine verilmesi ile sona erer. Bu hususta taşıyanın ürünü ulaştıramaması veya ALICI’nın adresinde bulunan kişilerin ürünü teslim almaması hallerinde SATICI’NIN herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

FİKRİ VE SİNAİ HAKLAR VE KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

www.moftbag.com ’dan satın alınan ürünlerin modeli ve tasarımı SATICI’YA ait olup ALICI tarından değiştirilerek de olsa kullanılmayacak, taklit edilmeyecek, kopyalanmayacak, başkasına yaptırılamayacaktır. Bu madde kapsamı ile birlikte yasal mevzuat çerçevesinde ALICI’NIN cezai ve hukuki sorumluluğu bulunmakta olup SATICI her türlü talep ve dava hakkını saklı tutmaktadır. Bu madde kapsamı ile birlikte yasal mevzuat çerçevesinde ALICI’ nın cezai ve hukuki sorumluluğu bulunmakta olup SATICI her türlü talep ve dava hakkını saklı tutmaktadır.

ALICI, www.moftbag.com adresinde bulunan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ na ilişkin aydınlatma ve rıza metnini okuduğunu ve ilgili kanunlar uyarınca kişisel verilerinin işlenmesini kabul etmiştir.

 

SON HÜKÜMLER

Sorumluluk ve İbra : TARAFLAR, sözleşme konusu işi hususunda yukarıda belirtilmiş olan şartlar ile anlaşmaya vardıklarını kabul, beyan ve taahhüt etmiştir. İşbu sözleşme ve işbu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülükler 3. Kişilere devredilemez.

Bildirimler : Her iki taraf sözleşmede belirtilen adreslerini tebligat adresi olarak kabul etmişlerdir. ALICI adres değişikliğini derhal ve her halde en geç 1 hafta içerisinde SATICI’YA bildirmekle yükümlüdür. Adres değişiklikleri taraflara tebliğ edilmedikçe en son bildirilen adrese yapılacak tebliğ ilgili tarafa yapılmış sayılır.

İhtilafların Halli ve Uygulanacak Hukuk : İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile İZMİR Tüketici Mahkemeleri ve İZMİR icra daireleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

İşbu Sözleşme, yukarıda yazılı hükümlerden ve eklerinden ibaret olup, koşulları taraflarca incelenerek, hükümleri özenle okunup anlaşılmıştır.

Sözleşme, Taraflarca okunarak, ALICI tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve derhal yürürlüğe girmiştir.

 

TARAFLAR :    MOFT ÇANTA İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ                        ........................

İMZALAR      :  .....................................................                             ...........................