Teslimat ve İade Koşulları

 

  1. Teslimat

SATICI’NIN stok ve/veya üretim durumunun uygun olması halinde; siparişi verilen ve ödemesi tamamlanan ürünler, anlaşmalı Kargo Şirketi aracılığıyla taahhüt edilen sürede ayıpsız ve hasarsız olarak ALICI’ ya teslim edilir.

Teslimat süresi, en geç 3 iş günüdür.

www.moftbag.com ’dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ile alışveriş yapılabilir. Ödemeli gönderi, kapıda ödeme, posta çeki ile EFT/Havale gibi ödeme yöntemleri kabul edilmez. Ödemesi banka tarafından onaylanmayan siparişler iptal edilir. Satın alınan ürünün teslimat süreci bankadan gerekli onayın gelmesi ile ödemenin tamamlandığı anda başlayacaktır.

Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı andır.

TAŞIMA VE TESLİMAT ÜCRETİ SATICI TARAFINDAN ÖDENECEKTİR.

 İnternet sitesi üzerinden satışı gerçekleşen ve teslimat aşamasına geçilen ürünlerde taşıma şirketinden veya ALICI’NIN kendisinden kaynaklanan nedenlerle teslimatın gecikmesi veya hiç yapılamamasından SATICI’NIN sorumluluğu bulunmamaktadır. Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden SATICI sorumlu tutulamaz.

SEVKIYAT BİLGİLERİNİ TAM VE EKSİKSİZ DOLDURMANIZ, TESLİMAT YAPILACAK ADRESTE BULUNMANIZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

 

  1. İade/İptal

www.moftbag.com ’dan satın almış olduğu ürünün genel iade süresi teslim tarihinden itibaren 14 gündür. Faturasız ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

www.moftbag.com’ dan satışı yapılan ve ödemesi alınan ürünlerin iptal edilmesi mümkün olmayacaktır.  Siparişin iptali yapılamayacak olduğundan izleyebileceğiniz yol kargo tarafından getirilen siparişi teslim alarak İADE/CAYMA prosedürünü yerine getirmeniz halinde iade işlemleri gerçekleştirmeniz olacaktır.

 Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Bu görüşmeden sonra fatura ile birlikte adresinize teslimatı yapan Kargo şirketi ile ürünü şirketimize ulaştırmanız gerekmektedir. Tarafımıza ulaşan ürün yukarıdaki koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, ödemesi kredi kartınıza/hesabınıza yapılır. İade edilen ürünün SATICI ‘ya ulaşmasından itibaren 14 iş günü içinde ödemenin iade edilmesine ilişkin işlemlere başlanır. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

 Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vs. şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. Bu durumda, iade kapsamına alınmayan ürünün ALICI’ya geri gönderilmesinden kaynaklı taşıma ücreti ALICI’YA aittir.

www.moftbag.com ’dan satın alınan ürünlerin iade edilmesi veya değişim yapılmasından sonra satın alma dönemindeki kampanya veya indirimin son bulması ya da SATICI’NIN ürünle ilgili fiyat değişikliği yapması halinde ALICI hak talebinde bulunamaz.

Anlaşmalı Kargo şirketleri dışındaki kargo firmaları ile gönderilen değişim ve iadelerin kargo ücreti ALICI’YA aittir.

 Alıcı’nın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin Satıcı’ya ulaşması tarihinden itibaren Satıcı’nın malı geri alacağını Satıcı taahhüt eder. Cayma hakkı bildirimi ve sözleşmeye ilişkin sair bildirimler satıcıya ait ve yukarıda belirtilen satıcı iletişim bilgileri kanalı ile gönderilebilecektir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içerisinde Satıcı’ya mevzuat hükümlerine uygun olarak bildirimde bulunulması şarttır. 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları varsa ürünle birlikte hediye edilen diğer ürünleri eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılmasını ve bilginin ulaşımını takip eden 14 gün içerisinde ürün bedeli Alıcı’ya ödediği şekilde iade edilir. Ürün Satıcı’ya iade edilirken, ürün teslimi sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. İade kargo bedeli Satıcı’ya aittir.

Mevzuat gereği cayma hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz;

a) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, Tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmeleri

b) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmeler

c) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmeler

d) Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler

e) Gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler

f) Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmeler

g) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.